Projekt domu został wykonany w 1938 r. przez inż. Artura Hasklera, który wówczas, jako przedsiębiorca tworzył sieć telekomunikacyjną w Radomiu.
Budowę willi zakończono tuż przed wybuchem wojny w lipcu 1939 r. Obecnie dom pełni funkcje mieszkalne, znajdują się w nim również lekarskie gabinety specjalistyczne. W 2017 r. został wpisany do rejestru zabytków.
Jest to obiekt narożnikowy usytuowany u zbiegu ulic Niedziałkowskiego (dawniej Piaski) i Partyzantów (dawniej Trawnej). Budynek posiada masywną geometryczną, czterokondygnacyjną bryłę złożoną z dwóch przesuniętych względem siebie kubicznych bloków, zróżnicowanych pod względem kubatury oraz wysokości.
Część narożnikowa ukształtowana schodkowo, jest cofnięta w stosunku do linii zabudowy. W jej obrębie znajduje się wyodrębniony pion, częściowo przeszklonej klatki schodowej, z wejściem poniżej poziomu chodnika. Zwieńczenie pionu stanowi prostopadłościenna bryła z otworem okiennym w formie bulaju.
Elewacje artykułują piony zróżnicowanych pod względem wielkości i kształtu okien: m.in. trójkwaterowych, czterokwaterowych narożnikowych, o formach bulajów oraz balkonów: prostokątnych, jednostronnie zaokrąglonych czy loggi, kształtujących wizualny odbiór budynku. Willa odznacza się funkcjonalnością w rozplanowaniu wnętrz; zaprojektowane zostały widne mieszkania z balkonami i wyodrębnionymi pomieszczeniami na kuchnię i łazienkę.
W oryginalnym stanie zachowała się klatka schodowa z żelbetowymi schodami, pokrytymi okładziną z lastrico, pełną balustradą oraz stolarką drzwiową. Ponadto w budynku znajduje się schron przeciwlotniczy, a dach posiada żelbetową konstrukcję, co było wynikiem realnego zagrożenia konfliktem zbrojnym.